6а клас

                                           II Завдання
         Тема 2:        «Техніка плетіння мандали» 

Нині серед європейців набули популярності плетені мандали північноамериканських індіанців, що мали на меті встановлення гармонійної взаємодії між внутрішньою і зовнішньою реальністю.
Для плетіння мандали вам потрібно мати такі інструменти та матеріали:
·        *  Дерев’яні палички або шпажки
·       *   Клей
·       *  Різнокольорові нитки;
·       *   Ножиці.
            Перед початком роботи  підбираємо нитки по кольору.
Техніка плетіння мандали:
- нитку потрібно завжди заводити і класти зверху на паличку і тільки потім робити оборот.
- усі кінці ниток при плетінні притискаємо до паличок і обплітаємо. Всі хвостики повинні потрапити під оплетку.
- весь час стежити за натягом нитки, вона повинна бути як струночка
- весь час стежити за розташуванням паличок відносно один одного, щоб вони були рівномірно розподілені.
1. 8- вугільна мандала складається з 2 з'єднаних один з одним 4-вугільних.  Щоб рейки краще трималися, посередині кожної з них зроблені зарубки, приблизно на чверть товщини. Натягувати пряжу нелегко, тому ще й через кожні 2,5 см. Краще робити позначки напилком або складаним ножем по всій довжині рейок. Відмітки допомагають. Деякі майстри прикріплюють на кінці рейок хутряні кульки, бахрому або пір'я. Інші загострюють кінчики рейок і фарбують їх. Обов’язково дотримуватися симетричності орнаменту. Кінці рейок можна підрізати і трохи заокруглити.
2. Починайте з першої 4-вугільної мандали, яка буде зверху в нашій 8-вугільної. Центральна частина готується так: на 2 рейки намотується пряжа.



                                     

   Утримуючи рейки, як показано на фото, перев'яжіть їх в центрі хрест-навхрест два рази обмотайте ниткою одну рейку, потім наступну, і так далі по порядку, щоб вишикувався центральний малюнок.
    Перший ступінь плетіння мандали - квадрат. Робимо оборот навколо кожної шпажки. Не забуваємо накидати нитку зверху на шпажку, потім обплітаємо і переходимо до наступної шпажки.
 ВАЖЛИВО: двічі намотуйте нитки навколо рейки. При подвійному намотуванні пряжа на візерунку натягується тугіше, і створюється більш чіткий ромб. При одноразовому намотуванні пряжа стягується до центру вироби і кути малюнка округлюються.





3. Дуже скоро дві рейки будуть скріплені. Можна буде тримати рейку і намотувати на неї пряжу, як на веретено. Це набагато зручніше, ніж старанно обмотувати пряжею кожну рейку. З самого початку стежте, щоб весь орнамент був рівним: і відстань між нитками, і малюнок, який ви «нарощуєте» уздовж кожної рейки. Якщо не сподобається, почніть заново. Помилки легко виправити на початковому етапі.
4. Щоб додати новий колір, обріжте нитка попереднього кольору. Залиште кінчик в 2,5 см. І просто намотайте новий колір на старий, витягнувши кінчик старої нитки уздовж рейки. Після пари намотування нова нитка тримається міцно, і ви можете підрізати старий кінчик, щоб він потім не заважали.
5.  Коли ви закінчите з центральним ромбом, обріжте нитку, з якої працюєте, залишивши кінчик, щоб його можна було тимчасово просунути під цю ж нитку.
Точно так же підготуйте і другу частину мандали. Зазвичай  робиться другий ромб більше на один ряд пряжі, щоб чітко було видно малюнок верхнього ромба.
6. Це найбільш інтригуюча частина. На даному етапі найчастіше використову
ється перехресне плетіння, щоб скріпити все 4 рейки (2 набору по 2 рейки). Вибравши нитку іншого кольору, закріплюємо нею кінець останньої нитки. Намотуємо нову нитку 1 раз, залишаємо кінчик. Тепер, утримуючи набори рейок в середині однією рукою, іншою рукою протягуємо нитку по низу і двічі намотуємо навколо протилежної сторони закінченого ромба, з якого починали, як показано нижче. Переконайтеся, що рейки кріпляться на однаковій відстані від середини мандали і рівно розташовуються в горизонтальній площині.



7. Перевірка рівного розташування наборів рейок один над одним. На великих мандалах це видно краще, ніж на маленьких. У міру зростання мандали, верхні рейки притискаються донизу, а нижні - загинаються догори. До моменту, коли ви доберетеся до кордону, виріб стане більш плоским, ніж в середині або на початку процесу
У нас готова розетка - найскладніше у всій мандалі. Тепер приступаємо до розслабленої частини плетіння - квадратах. Квадрати плетуться, майже як промені, тільки ЧЕРЕЗ ОДНУ паличку. Виходить, що ми плетемо квадрат то на верхньому хресті, то на нижньому, як на самому початку. Прив'яжіть до однієї з паличок нижнього квадрата нитку нового кольору і починайте плести через одну паличку. Закінчивши колір - закріпіть нитку вузлом.
8. Декоративна індіанська мандала своїми руками готова.
(Бажано фотографувати послідовність дій і надсилати на пошту lyudmilachuprina@gmail.ru чи вайбер за номером +380508175678 для здійснення оцінювання).

                                  
                                       

Технологічна послідовність виготовлення листочка

№ з/п
Послідовність виконання технологічної операції
Фото
Матеріали, інструменти
1











2
Підготуйте матеріали та інструменти для виготовлення виробу.







Підготуйте дві палички завдовжки 3 і 8 см. З’єднайте їх посередині подвійним вузлом







   














Інструменти: ножиці манікюрні, лінійка й олівець.
Обладнання: клейовий пістолет.
Матеріали: нитки кольорові Акрил або Ірис, палички з деревини чи бамбука діаметром 3–4 мм, клей «Момент», силіконова паличка, магніти діаметром 20–30 мм
Палички з бамбука, нитки



3
Розведіть дві палички під кутом 90 градусів















Палички з бамбука, нитки
4
















5
Обмотайте палички нитками, утворюючи ромб. Виконуйте по одному обертанню навколо коротких країв палички та по 2–3 обертання навколо довшого краю. Нитка щоразу проходить паралельно до попереднього рядка.







Зафіксуйте кінчики нитки клеєм






Палички з бамбука, нитки.














Палички з бамбука, нитки, клей «Момент», ножиці манікюрні



Технологічна послідовність виготовлення сувеніра-магніту
№ з/п
Послідовність виконання технологічної операції
Фото
Матеріали, інструменти
1

















2
Підготуйте матеріали та інструменти для виробу.виготовлення 















Підготуйте чотири палички завдовжки по 8 см. З’єднайте їх попарно посередині подвійним вузлом

 Інструменти: ножиці манікюрні, лінійка                й  олівець.






Обладнання: клейовий пістолет.
Матеріали: нитки кольорові Акрил або Ірис, палички з деревини чи бамбука Æ 3–4 мм, клей «Момент», силіконова паличка, магніти діаметром 20–30 мм.


Палички з бамбука, ножиці манікюрні, лінійка й олівець



3






4
Розведіть дві палички під кутом 90 градусів, виконайте 4–5 обертань нитки, щоб закріпити конструкцію.





Обмотайте палички в формі квадрата, виконуйте по одному обертанню навколо палички, нитка щоразу проходить паралельно до попереднього ряду. Виконайте 6–8 обертань








Палички з бамбука, нитки


5
Дії повторіть із іншою парою паличок
Палички з бамбука, нитки
6
Накладіть створені квадрати один на один, прив’яжіть нитку, обмотайте палички по 2–3 обертання, прокладаючи нитку по колу: обмотуйте щоразу третю паличку






Палички з бамбука, нитки




7







8






9

Виконавши квітку у формі зірочки, в останньому рядку край нитки зафіксуйте клеєм



Квітку і листочок приєднайте до магніту за допомогою гарячого клею.


Використовуйте нитки яскравих кольорів, фурнітуру для оздоблення і власну фантазію — тоді отримаєте яскраві магніти для класу, сувеніри для подарунку та позитивні емоції для себе









Палички з бамбука, нитки, клей «Момент», ножиці манікюрні




I Завдання
     Тема 1:     Створення мандали.
Завдання незвичне – спочатку намалювати мандалу на аркуші, а потім будемо виготовляти виріб.
  Невеличке знайомство…
     Сьогодні мандали активно входять у життя: їх малюють, плетуть з ниток та створюють з піску. На полицях книгарень представлено широкий асортимент різноманітних шаблонів мандал для розфарбовування, що покликані допомогти зняти нервове напруження та сприяти психоемоційній релаксації.
   Традиції циркулярних (тобто круглих) зображень можна знайти і в сакральній архітектурі, зокрема у вітражах та мозаїчних лабіринтах на підлозі середньовічних готичних храмів (наприклад, у соборі Паризької Богоматері) та в настінних розписах православних храмів (як-от Софіївський собор у Києві). Циркулярні зображення добре помітні й у православних іконах “Неопалима купина” та “Всевидяче око”. Національні традиції малювання в колі, що відображають одвічне прагнення українців до поетизованого оспівування світу, пошуку гармонії та дослухання до ритму життя в усіх його проявах відображаються у розписних тарілках. Окрім того, свідченням давнього коріння традицій малювання у колі є розпис посуду (ложки, глечики), циркулярні зображення на фіранках, мисниках та припічках, вишивки на сорочках та рушниках, великодні писанки.
Сакральне зображення завжди різнобарвне. Кожен колір має певне трактування:
червоний – колір крові, колір виживання, любові і пристрасті
чорний – колір темряви, смерті, відчаю, небезпеки
жовтий – символізує добробут, радість, щастя
помаранчевий – амбітність, емоційність, суперечки
блакитний – символізує джерело життя, воду і небо
синій – містика, таємниця, конфлікт, інтуїція, страх
зелений – підтримка, розуміння, бажання допомогти
салатовий – слабке енергетичне поле
фіолетовий – емоційна залежність
бузковий – переживання, хвилювання, самопочуття.


                    Зразки,  якими ви можете користуватися:
    
Завдання для вас 6-а : заповнити кола малюнками та розмалювали кольорами на свій смак. Ще раз повторили, що таке симетрія, бо  мандала – повторення однакових малюнків по колу, тобто, згинаючи аркуш у центральній точці, зображення накладатимуться одне на одне.
    Під час розфарбовування використовувати кольорову фарбу, олівці, гелеві ручки. Обирали ті кольори, які підказувала  інтуїція. А потім розшифровувати свою мандалу, трактуючи значення картинок, кольорів і символів.
Розфарбовуйте  мандалу  з середини зображення, поступово доходячи до країв. Важливо зберігати симетрію малюнку. Виконуйте завдання тільки в хорошому настрої, щоб малюнок був не тільки красивим, але і містив в собі позитивну енергетику. (Бажано фотографувати послідовність дій і надсилати на пошту milasha1979@ukr.net чи вайбер за номером +380508175678 для здійснення оцінювання).
     Бажаю успіхів!   На наступному тижні продовжимо виготовляти мандали, тому підготовте будь-ласка для роботи: різнокольорові нитки для в’язання, дерев’яні  палички або шпажки, клей, ножиці.
     Завдання для вас 6-а : заповнити кола малюнками та розмалювали кольорами на свій смак. Ще раз повторили, що таке симетрія, бо  мандала – повторення однакових малюнків по колу, тобто, згинаючи аркуш у центральній точці, зображення накладатимуться одне на одне.
    Під час розфарбовування використовувати кольорову фарбу, олівці, гелеві ручки. Обирали ті кольори, які підказувала  інтуїція. А потім розшифровувати свою мандалу, трактуючи значення картинок, кольорів і символів.
Розфарбовуйте  мандалу  з середини зображення, поступово доходячи до країв. Важливо зберігати симетрію малюнку. Виконуйте завдання тільки в хорошому настрої, щоб малюнок був не тільки красивим, але і містив в собі позитивну енергетику. (Бажано фотографувати послідовність дій і надсилати на пошту lyudmilachuprina@gmail.ru  чи вайбер за номером +380508175678 для здійснення оцінювання).
     Бажаю успіхів!   На наступному тижні продовжимо виготовляти мандали, тому підготовте будь-ласка для роботи: різнокольорові нитки для в’язання, дерев’яні  палички або шпажки, клей, ножиці.




Немає коментарів:

Дописати коментар